Ajánljuk: #AutoCAD LT 2018 Biblia (magyar változat) e-book
1332 oldal/36,7 MB, formátum: PDF.
ISBN 978-963-365-834-5
Ez az e-könyv tömören, a kezdő és haladó felhasználók számára egyaránt érthető módon összefoglalja az AutoCAD LT 2018 program telepítésével, általános kezelésével, új projektek létrehozásával, a koordináta rendszerekkel, az adatbevitellel és a rajzolással, blokkok és fóliák kezelésével, valamint a megjelenítéssel, közzététellel, nyomtatással, rajzi segédeszközökkel, testre szabással kapcsolatos tudnivalóit. Részletesen bemutatjuk a felhőbeli A360 szolgáltatás használatát, a tervek megosztását is. A kötet végén bemutatjuk a fontosabb, témánkkal, illetve kapcsolódó szakterületekkel foglalkozó webhelyeket is, amelyek hiperhivatkozásaira elegendő rákattintani…
A 2018-as változat újdonságai:
Az SHX szöveget tartalmazó AutoCAD rajzokból konvertált PDF fájlok importálásakor az SHX szövegek külön bekezdéses szövegobjektumokként olvashatók be (PDFSHXSZÖVEG). Régebben ilyen esetekben a szöveg vonalláncként épült be. Az SHX-szöveg felismerése funkció a Beszúrás szalagra került. Az átalakítás módját itt, a Felismerési beállítások paranccsal adjuk meg.
A SZÖVEGBSZÖVEGGÉ parancs az egyenletes sorköz biztosításával alakítja az egysoros szövegeket egyetlen bekezdéses szöveggé.
A külső referenciákhoz rendszerváltozóval beállítható, hogy a referencia a főrajz mappájából, vagy relatív, illetve teljes elérési útvonallal megadott helyről származik. Új helyre mentéskor a külső referenciák relatív útvonalai frissülnek. Így, illetve a Külső referenciák paletta új útvonal keresési lehetőségeivel a sérült referencia útvonalak problémája is megoldható. A korábbi abszolút elérési útvonal helyett az alapértelmezett beállítás mostantól a relatív útvonal.
A fájlműveletekkel (megnyitás, mentés stb.) kapcsolatos párbeszédpaneleken mostantól a beállított oszlopelrendezést elmenti a program, és legközelebb azt alkalmazza.
A program támogatja a nagyfelbontású (4K) monitorokat. A felhasználói felület elemei ezeken is megfelelően jelennek meg, több eddig nem átméretezhető párbeszédpanelt (például Rajzbeállítások) és palettát átméretezhetővé tettek.
A fóliavezérlő lista alapértelmezés szerint megjelenik a gyorselérési eszköztárban. Be- és kikapcsolható a gyorselérési eszköztár menüjében.
Az élsimítás és a támogatott grafikai beállításai mostantól egymástól függetlenül vezérelhetők.
Az objektumok létrehozásakor és szerkesztésekor megjelenő narancssárga gumivonal színe testre szabható.
Az állapotsorban egy rendszerváltozó módosulásakor megjelenő rendszerváltozó figyelő ikon helyi menüt kapott. Itt jelennek meg a figyelmeztetések a rendszerváltozók módosulására, a helyi menüből pedig megjeleníthető a Rendszerváltozó-figyelő párbeszédpanel. Itt egyszerűen beállíthatjuk az értesítő szövegbuborékot és a módosított változók visszaállíthatók az alapértelmezett értékre.
A 2018-as verzióban megváltozott a képernyőn kívüli területre eső rajzelemek kiválasztási módja, a kiválasztás most már az elvártaknak megfelelően működik nagyítás vagy eltolás műveletek közben is. A funkció ki- és bekapcsolásához használjuk a SELECTIONOFFSCREEN rendszerváltozót.
Megújították a .dwg formátumot is, ami jelentős hatékonyságnövelést eredményezett a több feliratozási objektumot és nézetablakot tartalmazó rajzok körében.
A köztes 2017.1 verzióban megjelent öt új parancs (ÚJKIEMELÉSE, ONLINETERVMEGOSZTÁS, PDFSHXSZÖVEG, -PDFSHXSZÖVEG, SZÖVEGBSZÖVEGGÉ) és négy új rendszerváltozó. A 2018-as verzióban megjelent egy új parancs (APPSTORE) és négy új rendszerváltozó.
Extra könyvajánló: E-book csomagunk jelentős kedvezménnyel kapható, ráadásul mindegyik megvásárolt licenc érvényes egyszerre egy asztali és egy mobil eszközön telepítésre, így valójában még jelentős, pénztárca-barát, 50 %-os árkedvezményt is nyújt. Tehát egyet fizet, kettőt kap!